Ako písať dobrý článok?

Autor: Jozef Kamenský | 16.12.2017 o 0:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  342x

Posledné články Michala Havrana ma inšpirovali k analýze. Síce je Michal Havran top autor SME, ale ja si už môžem písať čo len chcem, keďže ma Penta-admini uväznili do múrov môjho blogu.

1. Zistite si, ktoré organizácie sú dnes vychytené, určujú trend, majú napchaté pokladničky,  a obšmietajú sa okolo vysokej politiky, najlepšie je, ak majú kanceláriu na nejakom ministerstve, napríklad na ministerstve sociálnych vecí a rodiny. A tak píšte v duchu týchto mocných organizácii, oni vám už vlastne vytvorili predný voj vo vašej zákopovej vojne o úspech, pripravili vám pôdu.

Ak je napríklad mocná organizácia za práva ľudí s pírsingom, ukážte grafy, kde vidno, ako ľudia s pírsingom zarábajú menej, ako tí bez neho, ako sú vôbec diskriminovaní ohľadom zamestnania, koľko je medzi nimi nezamestnaných, ako sa im nadáva a hlavne použite príklady zo života. Navrhnite kvóty na ľudí s pírsingom do vlády, na vedúce pozície, atď.

Ak vyvstane otázka, či si nevyberáte informácie selektívne, nevadí, vašou cieľovou skupinou totiž nie je človek mysliaci a  analyzujúci text, ale nemysliaca masa.

2. Vyvolajte umelý problém. Napríklad, že sú u nás diskriminovaní Krováci, alebo že vo vláde nie je dostatočný počet Krovákov. Nevadí, že tu Krováci nežijú, cieľový človek tohto článku sa nezaujíma o fakty, preváži skôr štýl a meno, o tom ale neskôr.

3. Zamieňajte príčinu s dôsledkom, napríklad, že nie preto nie je prosperita, lebo sú ľudia nemorálni a nemravní, ale preto sú ľudia nemorálni a nemravní, lebo majú málo materiálneho dostatku. Masu totiž ľahko dostanete na prísľub plného brucha a trblietok.
Podobne tvrďte, že nie preto ľudia odmietajú cudzincov, lebo im prídu divokí, nejakí nemorálni, ale ak majú tmavú kožu, tvrďte, že to je kvôli koži, biť na rasistickú strunu je totiž kúl, na tom si aj Hitler postavil svoju kariéru.

4. Generalizujte a preháňajte ako sa len dá! To sa mase páči, vracia ich to do detstva, kedy sme hovorili "všetci majú mobil, len ja nééé, všetci majú frajerov, len ja nééé ..." A ono ak čítate, že všetci Slováci sú rasisti, nacisti, xenofóbovia, homofóbovia a to už od stvorenia sveta, chcete byť iný a ste tým zvláštny a taký nadčlovek, veď vy predsa nie ste žiaden z týchto menovaných, váš genofond je predsa rasovo čistý  ... Hej, oslovuje to masy tiež.
Alebo ak ide o práva žien, samozrejme, že nadávajú jedine muži, žena ani jedna a opakujem - ak ide o podozrenie zo selektívneho vnímania, cieľovou skupinou je predsa nemysliaca masa.

5. Buďte postmoderný, teda nebojte sa vulgarizmov, veď tieto ľady sa už dávno prelomili, normálny človek predsa musí byť vulgárny, slušnosť prenechajte zastaraným katolibancom, a ak ich už spomeniete, nezabudnite, že ide zásadne o pedofilov a iných deviantov. Schizofrénia? Opakujem - cieľovou skupinou je predsa len nemysliaca masa.

Ak ste teológ a v článku použijete vulgarizmy, tie nakoniec dostanú určitý sakrálny nádych, čo zahalí ich skutočný zámer, ktorým je osloviť to nízke v cieľovej skupine.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Nech si spravia referendum

Životnosť pravdy momentálne neprekračuje horizont niekoľkých dní.


Už ste čítali?