Slove(a)nský bordel

Autor: Jozef Kamenský | 8.11.2017 o 16:21 | (upravené 8.11.2017 o 16:33) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  297x

" Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože čistíte vonok pohára a misy, ale zvnútra sú plné lúpeže a nezdržanlivosti! Farizee, slepče, vyčisti najprv vnútro pohára a misy, aby bol čistý aj ich vonok!  

 

" Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože čistíte vonok pohára a misy, ale zvnútra sú plné lúpeže a nezdržanlivosti!

Farizee, slepče, vyčisti najprv vnútro pohára a misy, aby bol čistý aj ich vonok!

Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože sa podobáte hrobom, obieleným vápnom, ktoré sa síce zvonku zdajú byť krásnymi, ale vnútri sú plné umrlčích kostí a každej nečistoty. Tak aj vy, zvonku síce zdáte sa ľuďom, že ste spravedliví, ale vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti."

 

Už sa to prevalilo, Slováci nemajú vkus, zmysel pre poriadok a mnoho iného ešte nemajú, ale nepamätám sa, kamsi sa mi podel "debilníček", asi to bude tým bordelom na stole ...

A nie len Slováci, podľa nemeckých nacistov sú špiňďúrmi Slovania komplet, veď preto sme u nich podľudia, prečítajte si napr. knihy Leóna Degrelle, ktorý bojoval na východom fronte, ten by vedel našim elitám poradiť " ... a zastali sme pred stanicou, farba prezrádzala, že na ňu zabudli asi ešte za čias dinosaurov, ale to je ten slovanský zmysel pre poriadok - nechajú všetko nech si žije tak ako chce ..." Tak je - čistotnosť, čistá rasa ...

Nechcem teraz začínať otázkou, či bol Degrelle v Taliansku, či Grécku čo sú mimochodom kolísky civilizácie, ja také podpásovky nepoužívam. Ani video kde si Berlusconi pojedá vlastné sople nedám. Teda ich tuhý tvar, no ako sa to volá ... Ani modlu progresívnych humanistov nespomeniem, teda hygienu v Tibete a to, ako otec Dalajláma napomína ovečku - "no no no ... zo zvyšku jedla z úst sa záložka do Bhagavatgíty nerobí!"

Nemienim ale zatĺkať bordelárstvo Slovákov a Slovanov, však aj môj pes koľko sa ošteká kým mu misku umyjem a sám sa furt vylizuje - jeho druhým menom je Bruce Willis (Brus vylíž). Vzor čistoty a dokonca aj poriadku - radšej vylezie ku mne na posteľ akoby mal ležať na špinavej dlážke.

Ale ono človek príde na chuť mapám z ošúpaných omietok, flekom, škvrnám špiny, pretože mu tam zapracuje fantázia, sú mu prostriedkom k prieniku do iných svetov ... Veď niekto musí pre taký zážitok do galérie, dívať sa na lajno za tisíce, aj milióny euri, ale my nie ... Veď my v galérii moderného umenia žijeme! Koľká to kultúra.

Ale teraz srandičky nabok, poďme na vec vedecky. Dobre, tak sa prinajmenšom zamyslíme, práve som kukol na zdochnutú myš v kúte a ázijskú lienku na okne, tak mi napadla myš-lienka ...

Sú národy, ktoré ešte žijú v akomsi snovom vedomí, dosť dajú na svet mimo hmotu, tú si až tak nevšímajú. Žijú v myšlienkach,v citoch, okolie je len taká kulisa, ktorá sa napokon mení, je nestále, je to vlastne "Mája" - ilúzia ... A treba makať na ilúzii? "A zmyjem tú chodbu a furt mi ju ktosi pošliape, ja na to kašlem!"

Jeden Rakúšan spomínal ako bol kdesi na rusnákoch a že ho zvykne rušiť "optický nesúlad". Nechcem teraz pliesť do toho, že Hitler sa narodil priamo v Rakúsku, však poznám aj Rakúšanov, ktorí mesiace sa váľali v špine ruských darog, ja len že toto je symptomatické pre Germánov. My sa dívame skrz realitu. Bez srandy. A ak sa tie škvrny pritrafia, vítame ich ako skvelých účastníkov našich dumiek, ak nie rovno niečo ako lysohlávky pre šamanov.

Čím idete viac na východ, tým ľudia žijú viac mimo hmotu. Japonsko sa v extréme preklápa do svojho protipólu, to nechajme teraz bokom, ale čo taká India? Chrámy tam sú, alebo bývali najkrajšie a zdá sa jedinými stavbami, pre ktoré Ind zdvihol svoj zadok, aby čosi postavil ... No a to preto, lebo veci ducha sú pre Inda najreálnejšie, preto sú chrámy niečim, prečo stojí za to ušpiniť si ruky. A keby len to, v minulosti išlo aj o život, stáli za to zomrieť.

Nejde o nejakú hygienu, tú zvláda inštinktívne aj zviera a podľa dnešnej vedy aj tá ak je extrémna škodí. Ide o realizovanie sa v živote.

Je to samozrejme krásne a dobré, ak Germán projektuje poriadok a čistotu svojej duše navonok, čo sa odrazí v jeho okolí. Hlavne ak by to bola pravda a nešlo len o zvyk, rutinu ktorá má blízko k obsedantno - kompulzívnym neurózam. Zaujímala by ma štatistika výskytu obsedantno - kompulzívnych neuróz u etník, resp. krajín. Možno že nemodelujeme veci tak posadnuto, ale podľa onoho Rakúšana, ktorého som hore spomínal, sme údajne mentálne zdravší ako oni. Aj keď na mňa už predsa vplyvom práce čosi lezie. Aj pes má k nejakým tikom už naučil, však Quirino má svoje nemenné rituály ....

Veru existuje poriadok a čistota ako len niečo vonkajšie, vo vnútri nie je nič, je to schématicke, robotické ... A presne to myslí Kristus hore v citáte z Matúša.

Nemali by nám byť vzorom oné "obielené hroby" ... plné kostí, špiny, teda neprávosti. Nemusí byť tá neprávosť okatá, ale ide o pomalú smrť tak či tak. Smrť Ducha a tým aj tela.

Sme bordelári, ale zatiaľ úprimní. Náš duševný život sa odohráva v trocha inej rovine ako je pozlátko povrchu. Máme vari klamať telom?

Nehlásam tu nejaké sebauspokojenie, vôbec nie ... len sa pokúšam o pochopenie, lebo len potom môžme čosi konštruktívne robiť. Nie plytká kritika, ktorá len urazí a je tu hlavne len preto, aby si autor pohladil svoje ego, že je čosi viac, že on tu napokon ani nepatrí, len nám tak ako nejaký malý boh radí ... Náhodou.

Samozrejme, že je žiadúce, aby Slováci mali vkus a neboli neporiadni ... Ale to musí prirodzene vyplynúť z ich vnútra, ktoré je priemerne trocha iné ako vnútro anglosasov.

No aj tak -naozaj sme až tak nevkusní? Michal Havran si všíma len to negatívne, ja zas naopak sa veľakrát aj udívím, aké nádherné domy sa tu stavajú, aké záhrady ... Ako ľudia pomaly a postupne menia túto krajinu na občiansku spoločnosť. Vidno to napr. aj pod panelákmi, to Havran fakt nevidí, či sa pre to oslepil, pre nejaký konštrukt a následný zisk? Dobra rada - oslovujme ľudí pozitívnymi príkladmi, nie zlými!

Tak na záver nejaké rozuzlenie by sa hodilo.

Ako to urobiť, aby Slováci nesekali dobrotu len preto, lebo sused seká a treba napchať ego a treba sa ukázať a treba apologeticky metať oheň a síru ...

Slovania celkove neradi robia veci, s ktorými nie sú stotožnení celou svojou osobnosťou, keď nie sú zainteresované mravy, aj cit, alebo náboženský étos. Načo? Hej, pre peniaze, ale to je motív hlavne pre prostitútky, či? Peniaze by mali prirodzene vyplývať ako cena za prácu, nie za obabrávanie.

Ak niekto morálne pochybí a mrzí ho to, snaží sa to napraviť a túto činnosť nazývame slovným zvratom aj že "žehlí si to". No žehlí, urovnáva, robí niečo pekné, napríklad uprace byt, kúpy kvety.

Koľko ľudí je v štádiu lásky odrazu poriadkumilovných a čistotných, a akoby si tento svoj hlboký cit projektovali navonok. Cítime, vnímame niečo vysoké a duchovné a to nás núti vyjadriť svoju existenciu v hmote. Nie na príkaz, nie na povel, nie ako dôsledok návyku, dokonca až mentálnej choroby, ale slobodne a z vyššieho cieľa.

Takže ak chceme poriadok a aj vizuálne krásne Slovensko, treba ľudí viesť týmto smerom, odkiaľ k nám prúdia vysoké ľudské city a ideály. K svetu Ducha. Vôbec to nepôjde hulákaním, zastrašovaním, príkazmi, zákazmi ... Prázdnymi apelmi, keď však všetko je len sociálny konštrukt a život nemá vyšší zmysel. A takto človek, ktorý bude k vysokým ideálom a duchovným hodnotám vedený, akosi sám od seba pocíti túžbu projektovať ich navonok. Či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Prvýkrát ide skutočne o život a slovenskí politici na to nemajú (píše Michal Havran)

Poukazovanie na akúsi „kritickú infraštruktúru“ je kastovou verziou rakúsko-uhorského dedičstva.


Už ste čítali?