Globálna trumperatúra

Autor: Jozef Kamenský | 13.8.2017 o 13:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  134x

Oswald Spengler už pred 100 rokmi tvrdil, že demokracia je vláda peňazí cez média. Nejde mi tu ale o boj proti demokracii, len poukaz na to, že ľudská chamtivosť žije vo všetkom, žiadna forma spoločenského zriadenia nie je voči ne

Oswald Spengler už pred 100 rokmi tvrdil, že demokracia je vláda peňazí cez média. Nejde mi tu ale o boj proti demokracii, len poukaz na to, že ľudská chamtivosť žije vo všetkom, žiadna forma spoločenského zriadenia nie je voči negatívnym vlastnostiam ľudí imúnna. Ale ako je to s médiami?

 

Média hlavne realitu vytvárajú, nereflektujú ju, vytvárajú "mémy" aby ich šírili ako propagandu pre nejaký zištný účel, prinajmenšom sú ideologicky signované, kopú za niekoho záujmy.

Nebude to inak ani pri téme globálneho otepľovania, ktorá mimochodom nie je nová, masívne sa o nej začalo hovoriť už v 80-tych rokoch, u nás to bol hlavne boj proti kapitalistickérmu táboru, kde USA nie a nie podpísať zmluvy, ktoré by obmedzili rozširovanie tzv. ozónovej diery. Už vtedy sa táto téma zneužívala politicky.

 

Koľko percent ľudí vôbec vie o tom, že tu máme čo sa týka klímy fázy striedania dôb ľadových s dobami otepľovania? No málo, pretože média informujú jednostranne, aby sa vina povedzme Trumpa, či Klausa a  iných ukázala hrozivá. Články o globálnom otepľovaní nie sú vôbec o globálnom otepľovaní, je to len "trumpiáda", pri ktorej sa média dopúšťajú naozaj zločinu na pravde, lebo ju neukážu celú.

 

Kde, kto napísal objektívny článok o tom, že ako to s globálnym otepľovaním naozaj je, aký je podiel prírody, aký človeka a aké sú názory vedcov? A čitateľ si urobí názor sám.  Nie, oni majú ľudí za idiotov.

A potom aj vysokoškolskí profesori mávajú na FB statusy, kde tvrdia, že Klaus popiera globálne otepľovanie, ich fandovia im tlieskajú. Vôbec nevadí, že Václav Klaus takúto vetu nikdy nepovedal, to tí, ktorí toto šíria, sú užitočnými idiotmi iných záujmov skrývajúcimi sa za touto propagandou. Samozrejme je tu aj iná vec - Klaus proste musí byť debil, lebo má na Rusko iný názor ako mainstream. Stredoveké praktiky? Nevadí ...

 

 

 Iný uhol pohľadu na diskusiu o globálnom otepľovaní odhaľuje ťažkú schizofréniu. Nuž média pohodili davu lumpa Trumpa a iných, ktorím ničia Zem, a ich životy, ale čo oni sami?

Takmer všetci títo bojovníci proti idei globálneho otepľovania sú vášniví zástancovia Západného spôsobu života v jeho negatívnych formách, práve títo si cenia Západ pre jeho komfort, bohatstvo, ktoré je tu práve len vďaka oným dymiacim komínom, ktoré vytvárajú ozónovú dieru a spôsobujú globálne oteplenie.

 

Každý z nich  chce mať najnovší model auta, elektroniky a všetkého možného, to oni vychvaľujú takýto spôsob života a ničitelia životného prostredia nerobia nič iné, len plnia ich sny. Ak je tu nejaké globálne otepľovanie, tak práve pre týchto ľudí. To sú oni, ktorí denne chvália Západ pre jeho úžasnú techniku, ktorá ale niečo stojí a tým myslím naozaj život.

Schizofrenických je tu ale iných vecí - bojovníci za ľudské práva velebia islam, sponzori strán, ktoré sa snažia vytvoriť ľudskejší svet, ktorý v žiadnom prípade nemá urobiť stroje dominantnými zarobili miliardy práve na tom, aby svet urobili viac v moci kybernetiky.

 

Kedysi dávno som čítal od amerických ochrancov prírody takú štúdiu, že ak by celý svet žil ako USA, do mesiaca Zem nemá zdroje. Kto ale nechce si žiť tak ako amík z tých bojovníkov proti "zločincom globálneho otepľovania?"

Aký to paradox, že s nimi nerynčia práve tí, ktorí majú iný rebríček hodnôt, ktorí zďaleka nepľundrujú Zem, nezneužívajú jej zdroje a títo chcú zmenu dobovej paradigmy z konzumnej, technickej na spirituálnu.

 

Nuž ako hovorí klasik: "Prv si vyber brvno zo svojho oka  potom ukazuj na smietko v oku svojho blížneho"

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Arcu žaluje už vyše 1200 veriteľov, vymáhajú milióny eur

Na súde sa množia žaloby a skupina stále nezverejnila účtovné výkazy.


Už ste čítali?