Chce Michal Havran vojnu?

Autor: Jozef Kamenský | 18.5.2017 o 19:57 | (upravené 18.5.2017 o 21:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  189x

Michal Havran: "Nastal čas, aby Slovensko začalo pracovať a odstránilo tieto potulné svorky chlapcov hľadajúcich prípravky proti akné a živých židov. Musíme ísť tvrdo po tých, čo sa vyhrážajú, bez toho, aby unikli trestu."

Michal Havran, ktorého si ako moderátora RTVS v relácii "Večera s Havranom" platíme všetci,  má bezpochyby na písanie talent, čo predpokladá bujnú fantáziu a naozaj navymýšľal si toho už dosť, tento list je napríklad výslednicou viacerých jeho klamstiev.
Určite je aj dobrým moderátorom, a bol by aj vynikajúcim hercom, nerozumiem tomu prečo ho nechcú angažovať, o veľa prichádzajú. Zato takto nevyužitý nám planie, svoju obrovskú túžbu po presadení sa strká kdesi, čomu ani moc nerozumie, ale nevadí, herectvo nedostatok vzdelania a praktickej inteligencie, či nedostatok morálky nejako zakryje.

Jednoducho nemôžem sa neozvať tam, kde niekto manipuluje faktami a vyslovene klame pre svoj nejaký prospech, či už pre ego a jeho slávu, kariéru  peniaze a pod.
Nemôžem sa neozvať k tomuto zákerne manipulatívnemu pamfletu, tak zbabelo podlízavému istým kruhom, tak radikálnemu a tak lživo selektívnemu. Prv mi napadlo, či nechce Havran snáď vyvolať konflikt, dokonca vojnu, ale možno snáď mu ide len o slávu, neviem ... Miestami sa tam mihá mesiášsky komplex.

Jedno ale Havranovi musím priznať - má talent na demagógiu, vie prekrútiť realitu sugestívnym spôsobom tak, že má zástup ctiteľov. Veľmi by sa hodil kdesi na ministerstvo propagandy.

Začnem súhrnom. Havranove pravé východiska môžme len hádať, deklaruje síce ľavičiarstvo, ale aké presne? Deklaruje primknutie sa ku Kristovi, ale o čo presne ide? Je to proste hipík, ktorý svoje neresti a rôzne nedostatky povyšuje na cnosti. A toto si vybral za svoju poživeň.
Oslovuje to nízke v človeku a to aj ohľadne Štúra, strká hlavu do piesku pred kontextom jeho doby.

Aké pracovné metódy používa Michal Havran?
V jeho poslednom blogu vyvrcholilo to, čo používa už dávno - zdatných názorových oponentov na svojom FB maže, alebo ich dokonca blokuje, aby nemohli nič komentovať, ale nechá si tých najvulgárnejších, aby mohol akože ukazovať, že toto sú jediní jeho oponenti. Je to manipulácia hodná propagandy totalitných režimov, a tohto človeka zamestnáva RTVS, my sa mu skladáme na plat, skladáme sa na plat manipulátorovi, klamárovi.

Nuž a táto jeho pracovná metóda našla svoju dokonalosť v jeho poslednom blogu,
 

Kto by ale namietal, že Michal Havran týmto bojuje proti fašizmu a nacizmu, toho by som upriamil na fakty, že koho každého Michal Havran odmieta. To nie sú žiadni fašisti, len ľudia, ktorí sa do jeho obrazu ľavicového, neomarxistického,  hipisáckeho kresťanstva nehodia. Keď tak útočí na Slobodný vysielač, dokonca vyvstáva otázka, či len nebojuje proti mediálne konkurencii - peniaze.

Pretože ako píše - "Urobili sme pokusy, snahu o diskusiu s Roštášom, Korónim, zdalo sa nám, že to bude mať nejaký zmysel, podobne ako si asi Andrej Bán myslel, že predsa len z toho niečo bude. Nič sa nestalo, naopak, povzbudilo ich to v predstave, že sa môžu dostať do polemiky aj s ľuďmi mimo ich priestoru."
???
Tak toto je vyslovene cynická veta jedného manipulátora. Ten jediný agresívny výsluch, ktorý urobil s Koronim v zostave traja na jedného pokladá za diskusiu? A vôbec takú, ktorá mala nejaké vyústenie, v zmysle, že bola snaha z jeho strany o nájdenie spoločnej reči?
Z čoho vyvodzuje Havran, že tá diskusia nemala zmysel? No ak nemala, tak len preto, lebo oni nediskutovali, ale napádali, to je zákerné od Havrana! Veď Koróni sa nevyhýba ďalšej diskusii, kto sa vyhýba je Havran a jeho klub. A padajú agresívne slová.

Havran si postavil slameného panáka a proti nemu bojuje.

Tiborov Rostasov Zem a Vek obmedzí na liečenie rakoviny savom???

Čo vedie, človeka k tomu, aby odmietal diskusie so slušnými ľuďmi, so vzdelanými psychológmi, vedcami a pod. alebo resp. nehovorí nič o výsledkoch diskusie s takýmito ľuďmi, ale povedzme kope do Štúra, pretože mu nejakí naozaj lúzri vypisujú vulgárnosti? Nevedie ho k tomu sklon k lži?

Havran sa nepostaví zoči-voči naozaj intelektuálom, vzdelaným ľuďom, to nie, ak majú iný názor, maže ich nie že z fejsbúku, ale doslovne zo svojho života. Ale leží mu na srdci názor falošných profilov, rôznych vulgárnych ľudí a pod. Nevzbudí toto podozrenie, že s iným druhom ľudí nie je schopný sa baviť, lebo proste nemá argumenty a jeho "pravda" tkvie len v tom jeho herectve, talente na cirkus? Proste Havran pokladú lúzu za ozajstného nepriateľa a s ňou sa pasuje vo svojom blogu. Kiežby to nebol spor s démonmi v jeho hlave ...

Je tam toho veľa na dovysvetlenie, ale nie je na to moc priestoru a s tým Havran počíta, je to ozaj majster lži. Napríklad hľadať príčiny radikalizácie v spoločnosti a iné veci. O tom sa ale môžme baviť aj v diskusii.

Jedno ešte ale musím zdôrazniť a vlastne preto píšem tento blog. Správanie takýchto kvázi humanistov a kresťanských hipíkov sa stáva kontraproduktívným, vyvoláva vášne. Dnes ma blokol FB, lebo prišla móda udávania. Takto začínali všetky vojny - prv si ich vyškrtnem len na papieri a zajtra už naozaj ...


 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela Zlatý kľúčik z eurofondov. Dôvod nepovedali.

KOMENTÁRE

Špačince sú Slavkov II

Vlastnú verziu by vedeli prerozprávať tisícky seniorov, od ktorých skúpili pozemky.


Už ste čítali?