Islam a pravda, ktorá nás jedine oslobodí

Autor: Jozef Kamenský | 28.5.2016 o 14:27 | Karma článku: 2,81 | Prečítané:  425x

Pravda že vraj oslobodí.Ale sú tu prítomné polopravdy a lži o islame azda so zámerom, že to tu treba nejako upokojiť, lebo ľudia sú hlúpi a búrili by sa, ak by vedeli pravdu ...

Nie a tisíckrát nie! Zo života vieme, že pravda, aj keď je horká a bolí, paradoxne pritiahne viac ako lož, kde podvedome vieme, že ide o lož a preto znervózňuje, štiepi, plodí násilie.

My nežijeme v stredoveku, kedy nejaký František z Asisi urobil veľký čin ak sa odtrhol od rodiny, od peňazí a stal sa pustovníkom a potom mal rád celé stvorenie. Dnešný František - pápež nebol postavený pred ono veľké rozhodnutie vzdať sa svetskosti, strádať a týmto nasledovať Krista .... Františka z Asisi sprvu odsúdila Cirkevná moc, odsúdil ho pápež. Bol nenávidený svetom ... Toto sa dá povedať o tomto pápežovi Františkovi? Má dobrú vôľu, to azda ...

A bol by islam príťažlívejší, ak by sa o ňom hovorila pravda. Démoni poloprávd a lží aj tak vyvolajú len odpor, nevraživosť vojnu ... A človek až podozrieva milovníkov islamu, že podvedome ho nenávidia a ich osud a karma je, aby usvedčili samých seba ako zločincov ....

Verí islam v toho istého Boha ako kresťanstvo?

Ako to zistíme, a dá sa to vôbec zistiť? Ono niekto tvrdí, že áno, ale bez zdôvodnenia, to je ako baviť sa o cisárových nových šatách, je to dogma vnútená skrz moc autority.

V akého Boha kto verí zistíme podľa jeho rituálov, spôsobu života, podľa skutkov, proste podľa plodov. A platí to všeobecne. Kto v sebe pestuje rozkol a hnev, ten sa tajne "modlí" k entitám, ktoré by sme mohli zhrnúť pod pojmom Mars, milovník peňazí má zas iného Boha, atď ...

Mohamed okrem iného tvrdil, že v podstate len obnovuje Abrahámov zákon. A je tak, dôraz na vonkajšie rituály, otrocké nasledovanie zákona, ktorý je nemierne krutý, držanie sa litery písma veľmi pripomína Starý zákon. To je ten základ, pretože samozrejme čosi tam dal aj Mohamed, aj tam presakovali staré pohanské kulty, hlavne uctievanie Venuše (Al-Uzzá) a Mesiaca (Hubal). (Polmesiac a hviezda)

Oproti tomu, čím je charakteristické kresťanstvo? Katechizmus katolíckej cirkvi uvádza jednu kapitolu Pavlovho Listu Rimanom názvom - Kresťana nezaväzuje Mojžišov zákon. A inak to pochopiť nejde, lebo čo tam Pavol píše?
Pavol zdôrazňuje, že nie zákon nás má viesť, ale Kristus, ktorý je v nás. Toto Pavlovo pochopenie má mystický rozmer.
Dokonca pre Pavla hrešíme práve preto, lebo je tu zákon! Zákon dáva podnet hriechu, lebo človek sa snaží a aj tak hreší, ale až viera v Krista, jeho akoby sprítomnenie v duchu pôsobí tak, že človek nehreší.
Ďalej Pavol hovorí, že nemáme nasledovať literu písma, ale Ducha písma!
No nie je Nový zákon akoby vyšší level morálky?

Ako sa začína Jánovo evanjelium?

" Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. Ono bolo na počiatku u Boha. Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. .................
................
A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy."

Z toho ako evanjeliá ukazujú Krista vyplýva, že on odmietal vonkajšie rituály a upriamoval na vnútro, na vnútornú premenu. Kristus oslovoval a oslovuje v človeku to miesto na duši, kde sa stretáva sloboda s Ja a s láskou. Nikoho nenúti, ale sa snaží pôsobiť a priťahovať ....

Snahou kresťana by malo byť rozvíjať cnosti ako ich ukazoval Kristus, a tomu by mala pomáhať viera v neho, dokonca my Ho musíme pojať do svojich duší v mystickom zmysle.
Čo je ústredným rituálom života Kresťana? No účasť na premene krvi a tela Kristovho, čiže na sv. omši a slúženie eucharistie nie je nič iné, ako sprítomňovanie si Krista!

Takže Ján nám ukazuje Krista ako Logos, Boží princíp, ktorý musíme do seba pojať pre spásu, pre Duchovné napredovanie. Kedysi sa Kristus zobrazoval uprostred zvieratníka, čím sa chcelo povedať, že je pánom anjelov, démonov, proste všetkých stvorených entít. Keď pohania uctievali určitých Bohov, nad sebou mali títo "Bohovia" Krista, katolícky povedané - jeden z princípov Trojice.

Plodom Krista je Západná civilizácia, z ktorej žije zbytok sveta. Pravda, mnohí opustili svojich tvorcov, faktom ale zostáva, že sloboda s mnohorozmernosťou pretvorili Západ.

Čo by bol Blízky východ bez Európy? Doteraz by sa tam preháňali na ťavách, kdežto dnes kdektorý saudskí šejk sa vystatuje akí sú oni vyspelí, ale zabúda na to, že keby Západ nevymyslel autá, tá ich ropa by im bola na prd.

Nikto ale nechce tvrdiť, že všetko v islame, resp. u národov vyznávajúcich islam je zle, veď Kristus pôsobí všade, i keď dosť je dôležité až jeho vedomé prijatie. V islame vznikli celkom pokrokové prúdy, ako napr. sufizmus, ale treba povedať aj to, že boli potlačované a napr, prví sufisti sťatí. Sufisti sa nesústreďujú pôvodne na zákon, ale na mystickú prax, spojenie sa s Bohom v kladných vlastnostiach a rituáloch, ako napr, tanec. Ale to sú veľmi okrajové javy.

Konečne kde je na svete najviac vojnových konfliktov? Muslimovia akosi vždy zle vychádzali so svojimi susedmi, že? Náboženstvo mieru a toľko vojen .... Treba povedať aj to, že islam je zneužívaný Západom aj pre geopolitické zámery.

Patrí na Slovensko islam, alebo nie?
Takto, nedá sa odporovať názoru, že islam zapôsobil na Arabov v 6. stor. pokrokovo. Boli tak zaostalí, tak agresívne sa medzi sebou ruvali, boli tak dekadentní, že islam ich skutočne ukáznil. Vtedy. Teraz je 21. stor. a ja pripúšťam, že ktosi ešte vždy potrebuje náboženstvo cukru a biča práve ako len ten pes, ale len doma.
Konečne s trochou sarkazmu a s istou dávkou ústretovosti k milovníkom islamu by som aj navrhol aby sa islam aplikoval na určité sociálne vrstvy asociálov ..... A to by aj sedelo s kresťanstvom - na hrubé vrece, hrubá záplata ....

Či islam patrí na Slovensko, alebo nie, je otázka položená úplne zbytočne.
Muslimovia majú akoby zaštepené v dušiach, že sa treba množiť a na množenie treba aj peniaze a peniaze má hlavne Západ, takže my sme mimo a možno, zachráni nás chudoba, podobne ako Rusov zachránili pred dobytím Nemcami. Však ani asfaltky nemali.

Tiež je tu idea, že však, my tu muslimov nejako humanizujeme a pokresťančíme. Ale ani to akosi nehrozí, pretože islam je samozrejme dobrý, kresťanstvo fuj a ak aj im čosi ukážeme, to sú zvrhlé hodnoty nihilizmu. Áno, starosta Londýna nie je ani tak muslim, ako neomarxista.
A to zas plod Starého zákona a islamu - Židia, aj Arabi vždy inklinovali k ľavici a ku komunizmu. Dokonca som sa stretol s názorom, že islam bol daný Arabom práve preto, lebo oni majú potenciu byť až neprirodzene hmotárski. Starý zákon je tiež akoby "materialistický", veď ide hlavne o telo, utváranie národa a pre Araba by to bol neprirodzený skok, keby sa mu hneď ukazovali mystické veci ducha.

Súhrn:
Plodom kresťanstva je nájdenie Ja v duchu ako to, čo súvisí s vesmírom, Bohom, cnosťami, vývojom ... A potom tu máme vyspelú kultúru.
Plodom islamu je zatiaľ len množenie tiel s nejakým prísľubom, že azda o 5000 rokov sa tým neustálym nasledovaním prísneho zákona vykryštalizuje zodpovedné potomstvo s Ja.

Ale buďme kresťania a nájdime zmysel aj v islame. Už som uviedol, že má zmysel pre ľudí, ktorí sú veľmi v úpadku. Potom je tam podľa mňa rozmer čistoty, ale musíme ho z islamu akosi extrahovať ...
Mohamedovi údajne šepkal, diktoval Gabriel a to je anjel plodnosti (však zvestoval aj Márii). Gabriel okrem toho, že inšpiruje materializmus, vzťah k telu, je vlastne aj o čistote tela aj duše. Symbolom Luny, aj Márie, ktorá porodila Mesiáša je ľalia, čo je v u Židov v podstate predobraz hexagramu. (Ľalia je hebrejsky "šósana", u nás poznáme pod menom Zuzana). Arabi pred Mohamedom uctievali Hubala - boha mesiaca.

Všimnime si, že islam napriek tomu, že má to mnohoženstvo, aspoň sa snaží pestovať pohlavnú čistotu, nejaké tie cnosti, nepijú alkohol .....
Keď človek v ideách skúma islam, dôjde úplne hore k Lune a ku Gabrielovi, a až vtedy ho azda osloví, až vtedy ho precíti a spozná jeho podstatu a môže ho inšpirovať vo svojom základe. Pritom, ale nezabúda, že nad Gabrielom je Kristus ...
A až vtedy môže dôjsť k porozumeniu, k prieniku .... nie skrz zatajenia a lži o islame, nie, to len naserie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdoš podľa švédskej firmy klamal o ponuke na stíhačky

Ministerstvo obrany sa voči tvrdeniam firmy Saab ohradilo.

PRIEVIDZA

V Prievidzi vypadlo dieťa z okna, rodičia boli pod vplyvom alkoholu

Nehoda sa stala v nedeľu popoludní.

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.


Už ste čítali?