Utečenci

Autor: Jozef Kamenský | 1.9.2015 o 11:14 | (upravené 1.9.2015 o 11:24) Karma článku: 2,57 | Prečítané:  398x

Človek rád žije vo vzorcoch mysle, v šablónach. Potrebuje zmysel - logos. A tí, ktorí logos popierajú, ktorí negujú izmy, toto je ich ultralogos ....

V spoločnosti sa čosi udeje, povedzme kríza k utečencami a každý si vyberie svoj logos, v ktorom by sa čvachtal ako prasa v blate. Alebo môj pes po vykúpaní v Laborci - vtedy je šťastný ako Chmelár, keď nadáva.

Máme tu vzorec všeobjímajúcej lásky v spektre od zhúlených hipies, cez ľudové verzie evanjelií, po konfomný život pracovníkov napojených na štátne a iné cecky.

Potom je tu logos egoizmu, opatrnosti, rozvážnosti.

Lenže ja chcem ten Logos nad logami, syntézu, najvyššiu mne rozumom postihnuteľnú pravdu.

Nemáme svoje hodnoty, morálne upadáme, aj keď to nazývame gender, aj keď sme tolerantní k svojvôli, aj keď milujeme dekadenciu. Zviera nemá hodnoty, zviera má len pudy a inštinkt. A tak sa dívame na islam ako sa dívame na kravu kdesi na paši a sme nadšení z tohto kusa prírody, môžme ju fotiť a dať na FB.

Podobne sa dívame na utečencov, sú to milé zvieratká, ktoré sa zatúlali k našim obydliam ako mačičky a my im dáme mliečka s plným srdcom ctibažnosti a slintaní po Nebeskom kráľovstve. Pozri bože, som tak dobrý! Pozri ego, akí sú tí katolíci fašisti!

Musíme si biednych dokonca vytvárať, lebo komu by sme pomáhali, ak chceme prvou triedou do neba, do ega a na super dovolenku s nákladným životom? Musíme biednych udusiť v dodávke, aby sme boli spasení za ľútosť k nim ...

Ale ja môžem ísť s guľometom po tom, kto bol toho príčinou? Ja môžem postaviť armádu k tomu aby vyriešila problém s utečencami? Ako pomstiť 71 ľudí v dodávke? Ako pomôcť postihnutým regiónom?
No jedine zaútočiť rovno na Biely dom a na Brusel, ale však ja proti vám blížni moji ísť nemôžem ....

Údajne, keby sme vyznávali svoje pôvodné hodnoty, nič nám od islamu nehrozí. Je to tak. Aké sú hodnoty? Kostol a maľovanie ornamentov? Vy neviete čo robí Európu Európou? Nuž kecy asi nie, ale realita a tá je taká, že tu sme začali so slobodným rozvíjaním cnosti. Islam chce ľudí k cnosti dokopať príkazmi a zákazmi a krutými trestami (šaríja). Vnímate ten rozdiel?

O áno, došli k nám detičky a my ich musíme prevychovať ... Kto? k čomu? Títo vládnuci nihilisti a sociopati? Však sa pozrime na Západ ako sa tam z nich stali Európania. Islam požíva úctu, snaha o slobodný rozvoj cnosti je posmievana, znevažovaná, dupaná, takmer kriminalizovaná ......

Kto chce riešenie, musí poznať celú pravdu. Kto sa ale o ňu snaží? Však komusi snačí ten logos hipies.

Prečo tí ľudia, ktorých dehumanizovali slniečkári na zvieratká o ktoré sa musia starať, si to namieril až na sever Európy? Prečo musia umierať pre tento svoj cieľ udusením, ak tam v okolí majú hromadu islamských krajín, kde sa nebojuje? Prečo im smrdí Slovensko, ak tu predsa majú toľko kamarátov, medzi ktorých sa v pohode zaradím aj ja? Pokojne na pár dní budem hostiť človeka, ktorý uteká pred vojnou. Ja fašista .... Len mi takého nájdite. Len či sa jemu bude moja chudoba páčiť .....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdoš podľa švédskej firmy klamal o ponuke na stíhačky

Ministerstvo obrany sa voči tvrdeniam firmy Saab ohradilo.

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.

ŠPORT

Švédsku pomohla videotechnológia, vďaka penalte porazilo Kóreu

Švédsko zvládlo úvodný zápas na MS.


Už ste čítali?