Morálka je technológia k videniu Sveta Ducha

Autor: Jozef Kamenský | 19.1.2010 o 21:18 | (upravené 20.8.2012 o 12:32) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  674x

Morálka nie je žiadnym spoločenským konsenzom, že čo sa kedy komu čo hodilo. Každá doba mala svoju morálku, to si ale neprotirečí s tým že jestvuje objektívna morálka. Objektívny ale neznamená jednoliaty. Nakoniec morálka je technológiu prv k tušeniu a potom i k videniu Božského.

Nečakajte že budem hlásať konkrétnu morálku. Nebudem. Dnes sa dá hovoriť len o morálke ako o niečom v našom vnútri.

Keď tak sledujete svoje každodenné konanie, prídete k tomu že tie čiastkové ciele s ktorými sa stretávate každý deň vás neuspokojujú. Je málo ľudí, alebo aj žiaden, ktorý je šťastný tu a teraz v tejto chvíli preto lebo tu a teraz niečo dosiahol. Práve naopak. Sme šťastní v pomyslení na budúce naplnenie. Aj na blogoch je to tak čo sa týka motivácie. Ľudia diskutujú radi cez internet preto lebo ten na opačnej strane je neznámy a tým pádom fantázia zapracuje. To je ten fenomén diskusných fór, že neviete s kým hovoríte a tomu druhému sa to hodí lebo zmýšľa rovnako.

Ľudia myslia v snoch a sú šťastní v snoch a je to jedno či sú ateisti či idealisti. To čím človek žije je sen. Veď aj život vznikol len náhodou, náhodou sa stal tento sen zvaný život. Čo iné? Kvantová fyzika pravidlá nemá a hoc sa to i samému Einsteinovi nepáčilo, je to tak.

Ateisti vyčítajú veriacim sny a pritom títo ateisti to majú už v „náuke“ že život je len náhoda, teda niečo ako sen. Myslím že prv tu náboženstvo dalo zákony. A kto prvý brojil proti týmto zákonom? No ateisti. Oni chcú mať všetko voľné a oslobodené a .... a snové. No čo iné je sen ako útek od určitých zákonov?

A predsa je sen zákonom! Ateista sníva, veriaci že vraj takisto. Tak prečo nepreskúmame sen, iracionálno? Ateisti nemajú radi ak skúmate iracionálno, lebo by sme zrušili ich sny a odhalili to že žijú zo snov. Ateisti nemajú radi ak vyriekneme meno ich Boha nahlas. To je predsa rúhanie.

Má stroj morálku? Má stroj ktorý sa nikdy nepokazí a urobí zo mňa boháča morálku? Ak je morálka odvodená zo zákona, tak tento stroj je svätcom. No tu aj ateista pochopí že prečo stroj nemôže byť morálny. Nejde o to robiť veci dokonale, ale o to že si vlastným úsilím dokonalosť vyberieme. Každý si vyberáme. Každý denno-denne sa rozhoduje pre to čím by si rozvinul dušu, alebo pre to čím ju zahubí. Vyselektuješ rozhodovanie, dáš miesto neho nejaký mechanizmus, ktorý by rozhodoval za teba, končíš ako morálny. Samozrejme morálny ešte nie je ten kto má možnosť rozhodovania, ale ten kto sa správne rozhodol.

Mnohí rečnia o vnútri a o tom že sa budú riadiť podľa svojej morálky. Ale ak sa ich spýtate bližšie že čo to tam v tom vnútri majú, nevedia povedať. Ale určite sa vo svojom vnútri spájajú s Duchovným svetom a s jeho bytosťami. To ale popierajú.

Je teda pravda že morálku môžme nájsť vo vlastnom vnútri. Ale z čoho sa skladá naše vnútro? Sú tam rôzne veci. Cnosti i necnosti. To poznáme všetci. Nie je pravda že v každom z nás je len dobro a pravá morálka. Ak by sme chceli aby tam bola len morálka, museli by sme neresti vyhnať a cnosti zveľaďovať.

Keď povie niekto že ak sa pozrie do vnútra, ak sa riadi vnútrom že už koná správne, ten sa mýli. Nie je totiž vo vnútri ako vo vnútri. Vo vnútri seba predovšetkým vnímam okolie. V svojom vnútri vnímam bytosti ktoré ma utvárajú a samozrejme môžem tam vnímať aj Boha.

Sú tu ale nechápavci pre ktorých je iné vnímanie ako ich patologické. Ak by som sa ich spýtal že čo v nich vníma, povedia že nevedia, ale ak iný komentuje „hlasy“ v duši, je automaticky duševne chorý. A pritom by sa dalo povedať práve to, že chorý je ten kto nevie odkiaľ prichádzajú pohnútky k jeho správaniu.

Kto nasleduje hlas morálky, ten nielenže nasleduje hlas zo sveta Ducha, ale pre neho je snaha o morálny život technológiou ako byť bližšie spriaznený s duchovným svetom, s Bohom. Hmotné veci môžeme spoznávať len hmotnými nástrojmi a duchovné len duchovnými a morálka patrí medzi duchovné nástroje.

Kto žije len starosťami o hrubú hmotu, toho to iste ani nezaujíma, ale takisto nech vie že preto nepozná duchovno, lebo nemá rozvinutý „nástroj“ pre jeho vnímanie. A tým nástrojom je jeho vlastná duša. Nikdy sa o ňu nestaral, nevie že ju má, tak čo má vidieť?

Drogy a inak umelo navodené extatické stavy klamú o svete ducha. Čo ale neklame je očistené vnútro – morálka. Takže technológia jestvuje, len či sú odvážlivci aby ju vyskúšali ....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Arcu žaluje už vyše 1200 veriteľov, vymáhajú milióny eur

Na súde sa množia žaloby a skupina stále nezverejnila účtovné výkazy.


Už ste čítali?