Evanjelista Lukáš ako býk

Autor: Jozef Kamenský | 24.12.2009 o 12:48 | (upravené 20.8.2012 o 15:16) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  4420x

Je známe že evanjelistu Lukáša symbolizuje býk. Prečo? Ak je tento symbol prevzatý z astrológie ktorá má pôvod kdesi až v Babylónii, je tu otázka že prečo tento symbol je doteraz používaný. Samozrejme ja proti tomu nič nemám.:-)

Keby ste si našli pôvodné zdroje o znamení Býka (nie vlastné úvahy o tom čo býk ako zviera je) určite by ste zistili že znameniu Býka vládne Venuša (archanjel. Anael). A práve Venuša dáva Býkovi ráz aký má. Venuša pôsobí v zmysle oddanosti, lásky, harmónie, krásy. Zdroje ktoré o znamení býka nájdete určite budú hovoriť o tom že ľudia narodení v tomto znamení majú sklon k umeniu, k pestovaniu krásy, nemajú radi hádky a pod.

Kto bol evanjelista Lukáš? Aký to bol človek? Apoštol Pavol ho oslovuje ako lekára. Bol lekár a ak sa nevzdal lekárskeho povolania ani ako učeník, zrejme liečil Ľudí z pocitu lásky k blížnym. Keď ste čítali evanjelium podľa Lukáša, mohli ste si všimnúť že on naviac písal o liečení Ježišom. Z jeho evanjelia je cítiť Lásku k blížnemu a pomoc človeka k inému človeku. Je tam najviac o Láske ktorá viac pozemská. Naproti napríklad mystickému Jánovmu evanjeliu. (Ján-orol)

Tradícia hovorí že sv. Lukáš maľoval a písal básne.

1018st_luke-2.jpg

Takto ho zobrazujú dodnes a asi aj vedia prečo.

Ak by ste sa zaujímali o Lukáša hlbšie, určite by ste narazili na správy o jeho obrazoch ktoré sa zachovali až dodnes. Isteže väčšina z toho je podvrh či to slúži k reklame, ale predsa "bez vetra sa ani lístok nepohne"

stlucas.jpg detail_heilig_rode.jpg

bežné zobrazenia evanjelistu Lukáša ...

 

Svet je utváraný Bohom skrz hierarchie anjelov (Jakubov sen). Toto poznanie sa objavuje v skrytosti vlastne vo všetkých učeniach. Teda protirečenia nejestvujú, jedine je tu naša nechápavosť .....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.


Už ste čítali?